Milyen programok érhetőek el a Tiny Core alá?
Mit érdemes illetve lehet felpakolni rá gyorsan a saját adatbázisából?
(Hogy hogyan kell azt már ugye leírtam, lsd. bal oldali menü / Első lépések...)
Nos ezt az oldalt azért hozom létre, mert amikor beléptem a TC letölthető programtárába csak a név és egy szűk leírással találkoztam, és a programok 95%-ról nem tudtam, hogy azt eszik-e vagy isszák?! Milyen jó lenne, ha lenne egy gyors leírás magyarul.
Nos itt ennek akarok (majd) eleget tenni!
Kezdem mindjárt a szerintem legfontosabbakkal:
INTERNET:
Kell ugye a Netezéshez egy böngésző. Nos a Tiny Core-hoz eredetileg az Operát lehetett letölteni és általában ezt is ajánlották gondolom a mértet miatt (12MB) illteve, hogy talán a leggyorsabb böngésző, de ott a Firefox (19MB) vagy a Chromium is (32MB). Megtaláltam méga a SeaMonkey-t is (19MB) Ha nem tudjuk eldönteni, hogy melyiket használjuk, akkor itt egy kis támpont: http://www.weblap.ro/melyik-a-legjobb-bongeszo. En az Operat ajanlanam, nalam azon ment legsimabban a Youtube.
Egyéb Nethez kapcsolódó szolgáltatások:
Úgy tudom, hogy az Opera és a SeaMonkey tartalmaz levelező klienst is! Az Opera ezen kívül hírolvasó klienst, címjegyzéket, IRC alapú csevegő klienst, RSS és Atom hírolvasót, minialkalmazásokat (widgeteket), valamint hagyományos és BitTorrent alapú letöltésvezérlőt is tartalmaz. (http://hu.wikipedia.org/wiki/Opera_%28webb%C3%B6ng%C3%A9sz%C5%91%29). A SeaMonkey-ben is van hírolvasó, sőt egy HTML szerkesztő is. (http://hu.wikipedia.org/wiki/SeaMonkey)
A ThunderBird (levelező kliens) is elérhető a programtárban (bár 20 MB) csak egymagában ő. (http://www.mozilla.org/hu/thunderbird/features/)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Most pedig haladok sorban. Mit is találunk az AppBrowser telepíthető programjai között:
Javaslom, hogy ha kerestek valamit az alábbi programok között (pld. szövegszerkesztő), akkor a nyissátok meg a Firefox / Edit / Finds-t, azaz a szerkesztés/keresés-t és az ez által megnyitott ablakba írjátok be a keresett szót, így könnyebben megy a lehetséges kategóriákhoz tartozó programokra való rátalálás.
0mq (272 kB) Inteligens közlekedési réteg. Bővebben: http://en.wikipedia.org/wiki/%C3%98MQ illteve: http://www.zeromq.org/)
915resolution (8 kB) Grafika. Olyan eszköz, amely módosítja a videó BIOS-a 800 és 900 sorozatú Intel grafikus chipset. Ez magában foglalja a 830, 845G, 855G és 865G chipset, valamint 915G, 915GM, 945G, 946GZ, G965 és Q965 lapkakészletek. Ez a módosítás szükséges ahhoz, hogy a kijelző bizonyos grafikus határozatok egy Xorg vagy XFree86 grafikus szerver. (Bővebben: http://915resolution.mango-lang.org/)
aalib (40 kB) Grafikai beállítások. (Az AAlib egy függvény könyvtár grafika karakteres módban történő megjelenítéséhez. Bővebben: http://www.mplayerhq.hu/DOCS/HTML/hu/aalib.html )
Abiword (4,2 MB) Szövegszerkesztő. Menthetünk doc-ba is (hogy hanyas Win Office-t ismer még fel ne kérdezzétek) illetve HTML-be is, plusz még egy csomó kiterjesztésbe. Bővebben: http://hu.wikipedia.org/wiki/AbiWord
Ace-of-penguins (572 kB) Játék. (Mivel nem telepítettem nem biztos, hogy lesz ilyen grafika hozzá mint amit alább mellékelek)
acl (41 kB) Hozzáférés-vezérlési listák... Az ACL-ek olyan helyzetekben használhatók, amelyek a hagyományos fájljogosultság fogalmának kiterjesztését igénylik. Lehetővé teszik a jogosultságok egyedi felhasználókhoz vagy csoportokhoz rendelését akkor is, ha ezek nem egyeznek meg az eredeti tulajdonossal vagy csoporttulajdonossal. Bővebben: http://hu.opensuse.org/Dokument%C3%A1ci%C3%B3/SL9.3/Adminisztr%C3%A1ci%C3%B3/Hozz%C3%A1f%C3%A9r%C3%A9s-vez%C3%A9rl%C3%A9si_list%C3%A1k_Linuxban
acpid (28 kB) advanced control and power interface daemon
acpi (8kB) Specifikáció a számítógép és az azokba épített hardvereszközök energiaellátásának szabályozására.
acpitool (24kB) acpi client. Bővebben: http://linux.b13.hu/index.php?f=7&s=1&blogid=5148&arch=200708
actkbd (12 KB) billentyűzet gyorsgomb (forrógomb) daemon
advcomp (108 KB)
aewm++ (28 kB) egy minimális ablakkezelő
aiccu (36 kB) Megkönnyíti a felhasználók számára, az IPv6-kapcsolatot. Bővebben: http://www.sixxs.net/tools/aiccu/
aiksaurus (336 KB) Angol szinonímaszótár könyvtár. Bővebben: http://aiksaurus.sourceforge.net/
aircrack-ng (1.4 MB) Ellenőrzési eszközöket állítja be a vezetéknélküli hálózatokhot. (link) Egy wireless auditing tool, mellyel wireless hálózatok biztonsága tesztelhető, de akár fel istörhető. Magyar nyelvű leírás: www.m-info.hu/sites/default/files/aircrack-ng.pdf
akonadi (1.1 MB) Személyes-információkezelő több asztalkörnyezet között. Bővebben: http://community.kde.org/KDE_PIM/Akonadi
alacerte (88 kB) egyszerű kis menüszerkesztő Gnomehoz. Bővebben: http://en.wikipedia.org/wiki/Alacarte
alpine (3,7 MB) gyors könnyen használható szöveges e-mail kliens. Bővebben: http://en.wikipedia.org/wiki/Alpine_%28e-mail_client%29 Telepítés után a konzolból indítható.
alsaconf (1.1 MB) ALSA hang-konfigurációs eszköz. Hatékony támogatás minden fajta audio interfészek, a fogyasztói hangkártyák professzionális többcsatornás audio interfészek részére. Bővebben: http://www.alsa-project.org/main/index.php/Main_Page
alsamixergui (28 KB) FLTK mixer az alsa-hoz. Ezzel tudjuk konnyeden beallitani a hangerot! Telepites utan megjelenik egy kis hangszoro a menuben, es arra kattintva konnyeden tudjuk allitani a hangerot.
alsaplayer (940 KB) Egy audió lejátszó program. Bővebben: http://www.alsaplayer.org/download.php
alsa (1.1 MB) alsa hang. Bővebben: http://www.alsa-project.org/main/index.php/Main_Page
Ha hangot is akarunk, akkor ezt mindenkeppen telepitsuk az alsamixergui-val es a alsaconf-al egyutt!
amd (16 kB) aproximate minimum degrerr library
amsn (14,4 MB) MSN Messenger Clone
Folyt. köv. majd ha lesz megint egy kis időm!